Новая тема Ответить в теме
 
Опции темы Опции просмотра

Старый 24.12.2007, 11:25   #1
Специалист igorlesn поза форумом
 
Аватар для igorlesn
pm
Відповідь турецькому султану. Частина друга??

Д і я п е р ш а. Було колись…*

С ц е н а п е р ш а

— Браття, отамани, молодці, військо запорозьке! — пролунав його дужий голос. — Зібрав я вас на раду, щоб повідомити: султан турецький Магомет Четвертий заслав нам на Січ з депутацією листа. Писар зараз прочитає його, і ви дізнаєтесь, чого хоче намісник бога на землі, як величає себе султан. Послухайте уважно і самі вирішуйте, що відповісти... […] Писарю, читай!
Писар вийшов з-за столу, розправив сувій пергаменту, почав читати.

Лист турецького султана запорізьким козакам
Я, султан Магомет Четвертий, брат сонця і місяця, онук і намісник божий, володар царств — Македонського, Вавилонського, Єрусалимського, Великого і Малого Єгипту, цар над царями, володар над володарями, надзвичайний лицар, ніким не переможений воїн, невідступний оборонець гробу Ісуса Христа, пестун самого бога, надія й утіха мусульман, острах і великий оборонець християн, — наказую вам, запорозькі козаки, з доброї волі піддайтесь мені без суперечки і мене вашими нападами не турбуйте.
Султан турецький Магомет Четвертий.

С ц е н а д р у г а

Могильна тиша, що панувала весь час, поки писар читав листа, тривала якусь хвилину і після того. Потім майдан вибухнув, як вулкан. Небо наче тріснуло, розкололося — із нього упала блискавка й покотився грім! Що скоїлося в Січі!
Натовп — козаки враз порушили стрій — завирував, заклекотів. Зчинився неймовірний галас. Гнівні крики, образлива лайка, погрози сипалися з усіх боків. Ніхто нікого не слухав. А всяк хотів крикнути так, ніби його неодмінно мали почути аж на берегах Босфору.
Та згодом обурення почало переростати в подив, а подив — у веселий сміх.
Перший гучно зареготав старий Метелиця.
— Га-га-га! — заколихався він, тримаючись руками за опасисте черево. — Ну й насмішив, клятий невіра! Ну й утнув, свиняче вухо!.. Га-га-га!
Дід Шевчик аж присів до землі.
— Хи-хи-и-и!.. Ой, братці, дайте ківш горілки, бо не витримаю — удавлюся сміхом!.. Хи-хи-и-и!
— Го-го-го! — заквоктав, мов у діжу, Товкач.
Розгонисто заливався веселий Сікач.
Навкруги ревло, клекотало, вирувало людське море.
Та незабаром невтримний сміх поволі знову почав змінюватись злими вигуками. Звенигора стукнув кулаком по руків'ї шаблі, вигукнув люто:
- Бач, куди загнув, шайтан турецький, проклятого чорта брат і товариш і самого люципера секретар! Здатися!
— А дулі з маком не хочеш! — підтримав його Сікач.
— Вавілонський ти кухар, александрійський козолуп, вірменська свиня, а не лицар! — посварився величезним кулацюгою Метелиця.
— Кам'янецький кат!
— Подолянський злодіюка!
— Самого гаспида внук і всього світу блазень!
— Свиняча морда!
— Різницька собака!
З усіх боків неслися вигуки, сміх, лайка. Кожен намагався якнайгостріше дошкулити далекому, але такому ненависному султанові. Сірко, весело блискаючи очима, крикнув писареві:
— Пиши! Записуй швидше! Та це ж така відповідь, що султанові від неї аж млосно стане! Ха-ха-ха!.. Бач, а ми думали-гадали, як відповісти!..
Писар схопив біле перо — почав швидко-швидко писати. А звідусіль летіло — з гиком, свистом, уїдливими приказками:
— Македонський колесник!
— Нехрещений лоб, хай би взяв тебе чорт!
— Кобиляча підхвісниця! Га-га-га!
— Хо-хо-хо! Ха-ха-ха! Ге-ге-ге! Хи-хи-хи-и-и! — на всі лади сміялися козаки.
Сірко підняв булаву. Гамір почав стихати. Усе ще здригаючись від сміху, кошовий витер з очей сльози, промовив:
— Спасибі, браття! Оце так відказали! Писарю, записав?
— Записав, батьку!
— Ану, прочитай! Як то воно вийшло по-вченому!
Запорожці знову вибухнули сміхом. А писар встав, заклав перо за вухо. Підняв руку — поволі гамірливий натовп угамувався.

С ц е н а т р е т я

Запорозькі козаки турецькому султанові.
Ти — шайтан турецький, проклятого чорта брат і товариш і самого люципера секретар. Який ти в чорта лицар, якщо голою сракою їжака не вб'єш? Не будеш ти, сучий сину, годен синів християнських під собою мати! Твого війська ми не боїмося, землею і водою будемо битися з тобою! Вавилонський ти кухар, македонський колесник, єрусалимський броварник, александрійський козолуп. Великого і Малого Єгипту свинар, армянська злодіюка, татарський сагайдак, кам’янецький кат, самого гаспида внук і всього світу і підсвіту блазень, а нашого бога дурень, свиняча морда, кобиляча срака, різницький собака, нехрещений лоб, хай би взяв тебе чорт! Отак тобі козаки відказали, плюгавче! Не будеш ти і свиней християнських пасти. Числа не знаємо, бо календаря не маємо, місяць на небі, год у книзі, а день такий у нас, як у вас, поцілуй за це у сраку нас!

Д і я д р у г а. Наші дні**

С ц е н а п е р ш а

Заявление МИД России в связи с антироссийскими проявлениями на Украине
В России глубоко обеспокоены усилением откровенно националистических, антироссийских и русофобских настроений и проявлений на Украине. Речь фактически идет о попытках использования сложных периодов нашей совместной истории для получения сиюминутных политических выгод в угоду сомнительным идеологическим установкам.
Обращает на себя внимание, что радикальные националистические силы в стране чувствуют себя не только вольготно и безнаказанно, но все более активизируют свои провокационные действия. Так, в конце ноября в Запорожье на официальном открытии памятника жертвам голода в СССР 1932–1933 годов в присутствии и при трусливом молчании представителей властных структур Украины руководитель Конгресса украинских националистов некто Тымчина опустился до кощунственных русофобских и антисемитских высказываний.
Не могут не вызвать возмущения непрекращающиеся акты вандализма в отношении памятников советским воинам-освободителям в западных областях Украины – в Червонограде, Дрогобыче, Львове, Ивано-Франковске, других городах.
Реабилитируется организация украинских националистов – украинская повстанческая армия (ОУН–УПА), хотя хорошо известно, что бандитские формирования УПА принимали участие в карательных акциях нацистов. На их совести сотни тысяч казненных граждан – украинцев, русских, евреев, представителей других национальностей.
Не найдены и, похоже, вообще не разыскиваются виновники многочисленных нападений и поджогов Русского культурного центра во Львове и осквернения бюста А.С.Пушкина. Власти на этот счет отделываются лишь пустыми обещаниями.
Кампания по переименованию улиц привела к тому, что улица Лермонтова во Львове переименована в улицу Дудаева, а улице Пушкина присвоено имя генерала Чупринка, который более известен как фашистский прихвостень Р.Шухевич.
Складывается впечатление, что определенные политические силы на Украине намеренно поощряют подобного рода действия и тем самым сознательно идут на обострение российско-украинских отношений, нанося серьезный ущерб чувствам добрососедства и доверия, которые наши братские народы традиционно питают друг к другу.
Все это вызывает искреннее возмущение российской общественности.
Российская сторона рассчитывает, что не только власти, но и интеллигенция Украины, ветераны и молодежь скажут свое веское слово. Пора дать отпор подобным националистическим выходкам.
Со своей стороны хотели бы подчеркнуть, что в России будет неуклонно продолжаться курс на сохранение и развитие украинской культуры, укрепление гуманитарных связей между двумя братскими народами.

С ц е н а д р у г а

Українські дипломати оцінили гумор російського МЗС

Міністерство закордонних справ України з гумором сприйняло заяви МЗС РФ про нагнітання на Україні антиросійських настроїв. Про це, як пише «Українська правда», повідомив у понеділок заступник голови МЗС України Юрій Костенко.
«У наших російських колег за 2 тижні до кінця року накопичився значний творчий потенціал і вони його ще не реалізували», - так український дипломат пояснив публікацію заяви МЗС РФ.
Коментуючи претензії Росії, Костенко відзначив, що українське МЗС уважно вивчило заяву й «з урахуванням думки громадськості, зробить свій виступ у зв'язку з вищевикладеним».
«Ми вивчаємо... і вчені повинні прореагувати, і молодь. Потім МЗС зробить висновки, виходячи з того, як прореагує громадськість» – повідомив він.

С ц е н а т р е т я

Сподіваємося, ця сцена буде не гірша за третю сцену Першої Дії?
Може надіслати знов козацького листа? Тільки вже на іншу адресу?

_____________________________

Примітки.
* Дія Перша – цитата із роману Володимира Малика «Таємний посол»
** Дія Друга – за матеріалами ЗМІ
__________________
Как минимум, до конца 2011 у абонентов Beeline будут действовать их тарифы. Если один раз обмануть, второй раз обмануть, абонент просто возьмет и уйдет к другому.И.Литовченко.
  Цитата 
Старый 24.12.2007, 12:07   #2
Профессионал Smb. поза форумом
 
Аватар для Smb.
pm
М-да... Флеймогонная темка...

А я вот читаю это и подобное и думаю: когда-то давно южная Русь утратила национальное правление, а северная Русь - сохранила.
Может всё это просто зависть южан к северянам?
__________________
Для каждого человека родным языком является тот, на котором с ним в детстве разговаривала мать. Всё остальное - политические спекуляции.

  Цитата 
Старый 24.12.2007, 12:23   #3
Профессионал Verden поза форумом
 
Аватар для Verden
pm
Цитата:
Сообщение от Smb. Посмотреть сообщение
А я вот читаю это и подобное и думаю: когда-то давно южная Русь утратила национальное правление, а северная Русь - сохранила.
Может всё это просто зависть южан к северянам?
Чесно кажучи, нема чому заздрити. Більше схоже на навпаки. Особливо з заявою російського МЗС: постійно сунуть носа, куди їх не просять. Коли буде покладено край втручанню іноземної держави у внутрішні справи України? Інакше,я к з гумором, московські заяви сприймати й не можна; видать забули, що вже не союзний центр...
  Цитата 
1 пользователь поблагодарил Verden:
Старый 24.12.2007, 12:36   #4
Профессионал Smb. поза форумом
 
Аватар для Smb.
pm
Но почему-то хуже всего к Москве относятся в тех областях, которые дольше всего были под властью Польши. Вот я и не могу понять почему - то ли обида, что так сложилось; то ли под поляками украинцам было лучше; то ли сами прониклись извечной борьбой Варшавы и Москвы (известно из психологии, что люди, взятые в заложники, часто начинают симпатизировать захватившим их террористам).

А заявление вроде на вполне сдержанном уровне. США, например, раскидывается по миру заявлениями куда пожёстче - и ничего, все засовывают язык в попу и молчат.
А что там насчёт Пушкина? Если это не просто хулиганский поступок, то я даже не знаю... Вот в Одессе недавно поставили памятник Ивану Франко. Откровенно говоря, он не совсем уместен там, где его поставили. Но, тем не менее, к самому Франко никаких претензий нет.


Ах да, насчёт турецкого султана. Почему-то мне кажется, что если бы с подобным заявлением выступило МИД Турции, то тот же Юрий Костенко забыл бы о своём чувстве юмора и бегом побежал бы извиняться. Он просто знает, что Россия дальше заявлений заходить не станет, так что можно зарисоваться крутым суперменом. А вот в случае с Турцией было бы уже совсем не смешно.
__________________
Для каждого человека родным языком является тот, на котором с ним в детстве разговаривала мать. Всё остальное - политические спекуляции.


Последний раз редактировалось Smb.; 24.12.2007 в 12:48.
  Цитата 
1 пользователь поблагодарил Smb.:
Старый 24.12.2007, 15:20   #5
Профессионал Rainbow поза форумом
 
Аватар для Rainbow
pm
Цитата:
Сообщение от Smb. Посмотреть сообщение
Но почему-то хуже всего к Москве относятся в тех областях, которые дольше всего были под властью Польши.
Ага, Житомир був найдовше при владі Польщі!
Щодо західних областей, то поцікався що сталося що прийшли асвабадітєлі. Тепер порівняй які відносини має Україна з Варшавою і Москвою.
Щодо США то менеше слухай нату бешену.
__________________
PeopleNet(PeopleClub), ІТ (Все разом - 30)
  Цитата 
Новая тема Ответить в теме


Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения


Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Наша відповідь у Укртелекому. Безлімітний новий Rainbow Тарифные планы PEOPLEnet 9 08.07.2010 00:19
Пригласи друга в мир life:) dima1 Беларусь 0 09.04.2009 17:04
Акция «Приведи друга» от Eventis dima1 Молдова 0 10.12.2008 02:37
Акция от MTC - «Приведи друга» ~DiM~ Акции и бонусы МТС-Украина 28 12.12.2007 12:22
Подключи друга Malky djuice :: Що нового? 14 25.05.2006 19:39